PÉČE O PROFESIONÁLNÍ KÁVOVARY

Správná a pravidelná péče o profesionální kávovary prodlouží jeho životnost

čištění profesionální kávovarůDíky vyspělosti dnešních technologií je čištění kávovaru maličkostí a zvládne ji i méně zkušený barista. Funkce automatického čištění kávovaru Vám velmi usnadní práci. Nejenže Vám kávovar sám indikuje, kdy je nutné čištění provést, ale také jej provede sám. Stačí použít speciálně vyvinuté tablety určené k čistění kávovaru. Ty se obvykle rozpustí v 0,6 – 0,8 l teplé vody. Používání čisticích tablet se provádí po přípravě cca 180 – 240 šálků kávy.

Alternativní péče o profesionální kávovary a jejich čištění

Pro čištění kávovaru lze též použít správně koncentrovaný roztok potravinářské kyseliny citronové. Pak je nutné přístroj pečlivě propláchnout, aby nedocházelo k poškození kovových části a nebo k chuťové stopě. Při použití octu, který je také možno použít je ještě výraznější riziko pachové a chuťové stopy.

Pravidelná péče o profesionální kávovary

Servis Vašeho kávovaru provádějte min. jednou za dva roky nebo po přípravě cca 4 000 šálků kávy – používejte vždy jen čisticí přípravky určené speciálně pro váš kávovar – tablety určené k dekalcifikaci a čištění kávovarů je vhodné rozpustit v teplé vodě, zvýší se tak jejich účinek – kávu připravujte vždy z čerstvě upražených kávových zrn, vyvarujte se aromatizovaných a karamelizovaných kávových zrn.

FacebookGoogle+Google GmailTwitter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 2 = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>